Regionális olasz versenyREGIONÁLIS OLASZ VERSENY EREDMÉNYEI 2015.12.16.
QUIZ ITALIA (Internetes levelezős verseny 8. osztályosok számára)
1. Harmat Zsófia Anna
2. Schuber András
3. Szkalonai Lilla
FORDÍTÁS
1. Fejes Boróka - Bajai III. Béla Gimnázium
2. „Quartu Sant’Elena” – Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium
2. Varga Adél – Pécsi Árpád Fejedelem Gimnázium
3. „Ho un gatto piccolo” – Dombóvári Illyés Gyula Gimnázium
VIDEÓKÉSZÍTÉS
1. Kőhalmi Kamilla – Pécsi Leőwey Klára Gimnázium
NYELVHELYESSÉG - PÉCSI KODÁLY ZOLTÁN GIMNÁZIUM
9.D osztály:
1. Felinger Fanni, 2. Jászkai Dalma, 3. Szabó Antónia
10.D osztály
1. Gubicskó Patrik, 2. Árki Vivien, 3. Palkó Csilla
11.D osztály
1. Szentkereszti Dóra, 1. Benda Laura, 2. Pataki Zsófia, 3. Illés Emma
12.D osztály
1. Németh Virág, 1. Paderni Patrícia, 2. Badragan-Artner Ana, 3. Mészáros Melitta
NYELVHELYESSÉG – 11. ÉVFOLYAM
1. Elamin Flóra – Bajai III. Béla Gimnázium
1. Mihácsi Réka – Pécsi Leőwey Klára Gimnázium
2. Schmidt Eszter - Bajai III. Béla Gimnázium
2. Molnár Anna Cecília – Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Kaposvár
3. Polyák Imre - Bajai III. Béla Gimnázium
Dicséret:
Borbándi Bálint – Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma
Kovács Márton - Pécsi Leőwey Klára Gimnázium
12. ÉVFOLYAM
1. Balaton Kamilla - Bajai III. Béla Gimnázium
1. Handi Fatma – Szekszárdi I. Béla Gimnázium
2. Nastor Alexandra - Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium
SÜTEMÉNYKÉSZÍTÉS
1. Mogyorósi Szilárd – Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium
1. Riczu Zsófia, Szentgyörgyi Fanni, Tarlós Dominik - Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium
2. Benedetti Laura, Kadlicskó Gréta - Pécsi Leőwey Klára Gimnázium
2. Kasza Kinga - Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium
3. Farkas Dorina - Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium
3. Koncsek Kristóf - Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium
Különdíj: Bradics Dalma, Palotai Viktória - Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium
VERSMONDÓ – GIMNÁZIUMOK
1. Cseresznyés Dóra - Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium
2. Papp Edina - Pécsi Leőwey Klára Gimnázium
3. Benedetti laura - Pécsi Leőwey Klára Gimnázium
6. évfolyam – PTE Deák Ferenc Gyakorló Általános Iskola
1. Szőke Patrícia, 2. Sági Dalma, 3. Rituper Sára, 3. Olasz Hanna
EGYÉNI ÉNEK
1. Aladics Blanka - Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium
2. Kalocsa Lilla - Dombóvári Illyés Gyula Gimnázium
3. Kienle Diána - Dombóvári Illyés Gyula Gimnázium
CSOPORTOS ÉNEK
1. Bajai III. Béla Gimnázium
2. Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium 9. KnyD
2. Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma
MŰVELTSÉGI VETÉLKEDŐ
1. „Tiramisù” - Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium
2. „Holdnővérek” - Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium
3. „Inkvizíció” – Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma
Dicséret:
„Gocce di Cristallo”
„Husztosz”
„LOZSU 1”
ÉLŐBESZÉD
6. évfolyam:
1. Szőke Patrícia, 2. Rituper Sára, 3. Sági Dalma
10. évfolyam 1. csoport:
1. Lerger Franciska - Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Kaposvár
1. Nagy Amanda - Dombóvári Illyés Gyula Gimnázium
2. Szecsei Fanni - Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium
3. Bekker Fanni - Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Kaposvár
Dicséret: Tóth Dániel - Dombóvári Illyés Gyula Gimnázium
10. évfolyam 2. csoport:
1. Orbán Fanni - Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium
2. Filipovics Laura - Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Kaposvár
3. Várnagy Zsófia - Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma
11. évfolyam:
1. Mihácsi Réka - Pécsi Leőwey Klára Gimnázium
2. Molnár Anna Cecília –Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Kaposvár
3. Polyák Imre – Bajai III. Béla Gimnázium
Dicséret:
Kovács Márton - Pécsi Leőwey Klára Gimnázium
Jakab Vivien - Pécsi Leőwey Klára Gimnázium
Kovács Dorka - Bajai III. Béla Gimnázium
12. évfolyam:
1. Román Luca - Pécsi Leőwey Klára Gimnázium
2. Ambrus Sára - Dombóvári Illyés Gyula Gimnázium
3. Balaton Kamilla - Bajai III. Béla Gimnázium
3. Nastor Alexandra - Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium
Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium
9.KnyD
1. Sánta Adrie, 2. Farkas Jázmin, 3. Jóvér Petra
9.D
1. Sarkadi-Szabó Levente, 2. Jászkai Dalma, 3. Felinger Fanni
10.DE
1. Árki Vivien, 2. Gubicskó Patrik, 3. Kocsis Zsombor
11.D
1. Krutek Botond, 2. Mogyorósi Szilárd, 3. Szentkereszti Dóra
12.D
1. Németh Virág, 2. Badragan-Artner Ana
Mindenkinek gratulálunk!!!
ÍRÁSBELI NYELVHELYESSÉGI VERSENY
11. ÉVFOLYAM1. BALATON KAMILLA BAJAI III. BÉLA GIMNÁZIUM 2. SZABOLCS VIKTÓRIA LAURA BAJAI III. BÉLA GIMNÁZIUM 3. HOÓZ NÓRA LEŐWEY KLÁRA GIMNÁZIUM
12. ÉVFOLYAM1. HÁBEL DÓRA LEŐWEY KLÁRA GIMNÁZIUM 2. BÉLA BÁLINT BAJAI III.BÉLA GIMNÁZIUM 3. SÁNDOR BARBARA LEŐWEY KLÁRA GIMNÁZIUM
KODÁLY ZOLTÁN GIMNÁZIUM 9. D OSZTÁLY 1. VIDÁK EMESE 2. GUBICSKÓ PATRIK 3. ÁRKI VIVIEN
10. D OSZTÁLY MEGOSZTOTT HELYEZÉS 1. SZENTKERESZTI DÓRA, KRUTEK BOTOND
11. D OSZTÁLY 1. BADRAGAN ANA 2. NÉMETH VIRÁG 3. MÉSZÁROS MELITTA
13. D OSZTÁLY 1. PROKSZA LÉNA 2. ROSTA ANNA 3. SZENTGRÓTI LETÍCIA
KÉPZŐMŰVÉSZETI KATEGÓRIA 1. KISS MARTINA ANITA SZÉCHÉNYI FERENC GIMNÁZIUM BARCS,ILLÉS EMMA PÉCSI KODÁLY ZOLTÁN GIMNÁZIUM 2. BOÓS GERGŐ SZÉCHÉNYI FERENC GIMNÁZIUM BARCS, KÓRÓ ANNA PÉCSI KODÁLY ZOLTÁN GIMNÁZIUM 3. TEIMEL ÁKOS PÉCSI KODÁLY ZOLTÁN GIMNÁZIUM
SÜTEMÉNYKÉSZÍTÉS 1. KOVÁCS ALÍZ CRNL PÉCS, MOGYORÓSI SZILÁRD PÉCSI KODÁLY Z. GIMN. 2.VÁGYI ADELHEID CRNL PÉCS, BRADICS DALMA SZÉCHÉNYI FERENC GIMN. BARCS, 3. TÓTH KLAUDIA ÉS JENCSIK ZSÓFIA ÁRPÁD FEJEDELEM GIMN.
VERSMONDÓ 1. PROKSZA LÉNA PÉCSI KODÁLY Z. GIMN., SZENTGRÓTI LETÍCIA PÉCSI KODÁLY Z. GIMN. 2. KOVÁCS SZABINA PÉCSI KODÁLY Z. GIMN. , 3. HORVÁTH LILI PÉCSI KODÁLY Z. GIMN.DICSÉRET: PANDUR PÉTER CRNL PÉCS
EGYÉNI ÉNEK KÜLÖNDÍJ: ZOLCSÁK DÓRA SZÉCHÉNYI F. GIMN. BARCS
CSOPORTOS ÉNEK 1. BAJAI III. BÉLA GIMNÁZIUM, 2. CRNL PÉCS 12. OSZTÁLY, PÉCSI REFORMÁTUS KOLLÉGIUM ÉS GIMNÁZIUM, 3. PÉCSI KODÁLY Z. GIMN. 9. DE, KÜLÖNDÍJ ZONGORAKÍSÉRETÉRT
MŰVELTSÉGI VETÉLKEDŐ 1. GATTO CSAPATA BAJAI III. BÉLA GIMNÁZIUM 2. TIRA MI SÚ CSAPAT 3. LACI CSAPAPTA CRNL PÉCS KÜLÖNDÍJ: STUDENTI SPIRITOSI CSAPAT, REZ-DE-CHAUSSÉ CSAPAT
ÉLŐBESZÉD 1.KATEGÓRIA 10. ÉVFOLYAM 1. KOVÁCS MÁRTON LEŐWEY KLÁRA GIMNÁZIUM 2. SPRINGER BARNABÁS LEŐWEY KLÁRA GIMNÁZIUM 3. SCHMIDT ESZTER BAJAI III. BÉLA GIMNÁZIUM DICSÉRET: POLYÁK IMRE BAJAI III. BÉLA GIMN., ORBÁN FANNI SZÉCHÉNYI F. GIMN. BARCS 2.KATEGÓRIA 10. ÉVFOLYAM 1. MIHÁCSI RÉKA LEŐWEY KLÁRA GIMNÁZIUM 2. ELAMIN FLÓRA BAJAI III. BÉLA GIMN.3. GLÜCK LÁSZLÓ LEŐWEY KLÁRA GIMNÁZIUM 3.KATEGÓRIA 11. ÉVFOLYAM 1. JAKAB ZSÓFIA RÓMAI KATOLIKUS GIMN. KAPOSVÁR 2. BALATON KAMILLA BAJAI III. BÉLA GIMN. 3. SZABOLCS VIKTÓRIA LAURA BAJAI III. BÉLA GIMN. DICSÉRET: NASTOR ALEXANDRA SZÉCHÉNYI F. GIMN. BARCS KÜLÖNDÍJ: ROMÁN LUCA LEŐWEY KLÁRA GIMNÁZIUM 4.KATEGÓRIA 12. ÉVFOLYAM 1. DEMETER NÓRA PTE DEÁK FEREN GYAK GIMN. 2. KERTAI CSENGE SZÉCHÉNYI F. GIMN. BARCS 3. SÁNDOR BARBARA LEŐWEY KLÁRA GIMNÁZIUM DICSÉRET: HÁBEL DÓRA LEŐWEY KLÁRA GIMNÁZIUM
KODÁLY KÉT TANÍTÁSI NYELVŰ TAGOZAT 9. KNYD OSZTÁLY 1. JÁSZKAI DALMA 2. MÉSZÁROS FANNI 3. KIMPF PÉTER DICSÉRET: FELINGER FANNI, HALÁSZ BOGLÁRKA, MODI MELINDA 9. D OSZTÁLY 1. ÁRKI VIVIEN 2. KOCSIS ZSOMBOR 10. D OSZTÁLY 1. MOGYORÓSI SZILÁRD 2. SZENTKERESZTI DÓRA 11. D OSZTÁLY 1. NÉMETH VIRÁG 2. TAMÁS WILHELM CLAUDIU 3. NAGY FANNI 13. D OSZTÁLY 1. TÁPAI DÁNIEL 2. PROKSZA LÉNA